Airplanting – Carolijn Slottje
Bij Carolijn heb ik een bakje koffie gedronken en ze vertelde mij over de lucht planten. Deze planten hoef je niet in de aarde te zetten en leven van de condens in de lucht. Alleen in hele droge ruimtes moet je ze af en toe een beetje besproeien. Ik vind ze echt geweldig, zo tegen die witte muur lijkt het net een kwallen zee. Prachtig en praktisch voor evenementen, hotellobby’s of restaurants. Of gewoon thuis, ideaal voor mensen die hun planten nog weleens vergeten water te geven.
Studio Tjeerd Veenhoven
Studio Tjeerd Veenhoven is een productontwerp studio met liefde voor het ontdekken van nieuwe materialen en productie technieken. Tjeerd vertelde mij o.a. over hun laatste innovatie, het drogen van afgevallen palm bladeren om er een zacht en soepel soort leer van te maken. Hiervan worden slippers en tassen gemaakt. Deze worden nu geproduceerd in India, waar de mensen daar speciaal voor worden opgeleid. Ook op Nederlandse bodem zijn ze actief met het ontdekken van nieuwe materialen. Zo kunnen zij nu uit onze eigen Nederlandse bloemen pigment en verf produceren zonder er chemische stoffen aan toe te voegen. Een klompen producent heeft het al in productie genomen. Klompen gekleurd door tulpen, Hollandser kan het gewoon niet!
Wouter Goverts
Wouter geeft je in zijn loods een andere kijk op de kermishijskraan. Die grijpertjes, waarvan als je denkt dat je hem hebt je prijs er net afglijdt. Deze 3 D printer zorgt er juist voor dat het niet grijpen beloond wordt door een nieuw design. Ik vond ook zijn drinklaars erg goed bedacht. Een kinderlaars, deurklink en bovenkant van een milkshake beker (dat laatste weet ik trouwens niet meer zeker)
Daniel de Bruin
Steeds meer producten worden gevormd door middel van geautomatiseerde processen. Neem nu de 3 D printer, je drukt op de knop en het product komt er precies uit zoals je wilt. Daniel de Bruin miste juist die afwijkingen die je hebt bij handwerk. Die zijn meestal het interessants en maken een object uniek. Met die gedachte bouwde hij zijn eigen 3 D printer (die je live aan het werk kunt zien) met zulke aanpassingen dat je zelf nog wel het e.a. moet toevoegen en veranderen. Wat zorgt voor beeldige vaasjes, met wat onvolmaaktheden. Perfect is so boring!
Jeroen Wand
Voor het eerst presenteert Jeroen Wand zijn gehele collectie en laatste projecten ontworpen door zijn studio. Zijn studio creëert producten en voorwerpen waar de traditionele combinaties van materialen en technieken bijvoorbeeld worden aangepast. Zo zijn de stoelen gemaakt van 160 gr papier. Door gebruik zal hij meer gaan slijten en het papier zal gaan scheuren, vlekken en vouwen net zoals je favoriete boek. Of neem de vazen serie. Deze worden gegoten in gips en gedroogd. Daarna wordt dit ondergedompeld in vloeibare gips, dat zich als het ware vastklampt aan de eerder geharde vorm. Deze 2 fases van hetzelfde materiaal reageren op elkaar en maken het uiterlijk van de vaas. Je kunt alles bekijken in zijn studio/atelier. Sowieso super om daar even binnen te mogen /kunnen kijken!